:: Tydzień w biurze poselskim
14.03.2013
Biuro poselskie jest pośrednikiem między wyborcami a ich przedstawicielem w Parlamencie. Między innymi, tutaj - w Czarnkowie przy u. Kościuszki 28, w Trzciance przy ul. Żeromskiego 15, w Obornikach przy ul. Garażowej 7, osoby fizyczne i pomioty gospodarcze dzielą się problemami, propozycjami, które dotyczą ich bezpośrednio.
Ten tydzień to kolejne ważne tematy - niektóre zdecydowanie indywidualne, ale wiele dotyczących większych grup osób. Rozpatrzono m.in. uwagi:
- do planowanych zmian w zakresie rejestracji sprzedaży przy pomocy kas fiskalnych,
- w zakresie zmian zasad podatkowych dla spółek komandytowych i komandytowo - akcyjnych,
- do zasad wyrejestrowania samochodów likwidowanych za granicami kraju,
- dalszych wniosków odnośnie nowych przepisów w sprawie organizacji funkcjonowania ogrodów działkowych.
Poruszono temat modelu funkcjonowania służb skarbowych, służby granicznej; sprawy przymusowej służby wojskowej w powojennej Polsce w kopalniach, kamieniołomach, zakładach rud uranu, brygadach budowlanych; kwestię systemu kierowania na badania medyczne; rozliczenia podatkowego inwalidów; inicjowania programów specjalnych odpowiadających lokalnym potrzebom przeciwdziałania bezrobociu, przy pomocy dodatkowych środków z budżetu państwa, zagadnienia bezpośrednio odnoszące się do Kodeksu Rodzinnego i opiekuńczego .
Podjęte zostały również rozmowy, w związku z zapotrzebowaniem środowisk lokalnych, które mają doprowadzić do utworzenia kolejnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - w Krzyżu, a także pomoc w "starcie" UTW w Trzciance. Inicjatorzy tych lokalnych pomysłów chcą skorzystać z wiedzy i doświadczenia posłanki w dziedzinie aktywizacji i edukacji osób starszych.
Wiele spraw zgłoszonych w mijającym tygodniu znalazło wyraz w interpelacjach i zapytaniach poselskich, a także będą przedmiotem indywidualnych rozmów posłanki na kolejnym posiedzeniu Sejmu, m.in. w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, Banku Gospodarstwa Krajowego.
:: Komentarze