:: Finał konkursu JESTEM POLAKIEM

30.06.2016

Finał konkursu JESTEM POLAKIEM

Chrzest Polski, początki państwowości polskiej, wpływ decyzji Mieszka I na historię polski to zagadnienia z którymi zmierzyli się uczestnicy IV edycji konkursu JESTEM POLAKIEM o nagrodę posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska.

W poniedziałek 20 czerwca, na hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym udział wzięli uczestnicy, laureaci, a także Ich rodziny oraz opiekunowie.
 
Podczas spotkania posłanka Janyska podziękowała wszystkim uczniom za udział w tegorocznych zmaganiach konkursowych. Do biura poselskiego nadesłano niemal 300 prac, a komisja je oceniająca spotkała się z niemałym problemem. Wszystkie były bowiem na wysokim poziomie, a różnorodność zrozumienia i prezentacji tematu imponująca – podkreśliła parlamentarzystka. Cieszę się, że z każdym rokiem jest nas coraz więcej. Gratuluję zwycięzcom i już dziś zapraszam na V Jubileuszową edycję w przyszłym roku. Dla tegorocznych laureatów tradycyjnie mam niespodziankę – wycieczkę, na którą wybierzmy się po wakacjach – dodała.  
 
W trakcie Wielkiego Finału zaprezentowane zostały zwycięskie filmy, prace literackie oraz plastyczne. Miłą niespodzianką było wręczenie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Gospodarz uroczystości – pamiątkowego medalu okolicznościowego wyemitowanego przez Mennicę Polską z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Posłanka Janyska przekazała go Pani Dyrektor w imieniu Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
 
 
M.Chwarścianek-Bednarek
Asystentka posłanki

:: Komentarze

:: facebook