:: Piąte urodziny "Podziel się Wigilią"

13.12.2015

Piąte urodziny

Tradycyjnie już w okresie Świąt Bożego Narodzenia zorganizowany został koncert charytatywny ,,Podziel się Wigilią" pod patronatem posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska. W minioną sobotę na sali towarzyskiej Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Wzorem poprzednich edycji biletem wstępu na koncert była świąteczna paczka - żywność, środki czystości, zabawki.
 
W sobotni wieczór na scenie wystąpili: dzieci z kółka wokalnego Pani Marii Gęsickiej, Zbigniew Rolniczak i Julia Kolodziejczak, Kapela Dudziarzy z Połajewa, a także soliści wraz z czarnkowskim chórem Harmonia. Było wzruszająco, a wokół panowała atmosfera pełna ciepła i serdeczności. Na zakończenie koncertu organizatorzy przygotowali dla wszystkich niespodziankę: Urodzinowy tort V edycji ,,Podziel się Wigilią", którym poczęstowani zostali wszyscy ludzie dobrej woli.
 
Z ofiarowanych darów przygotowanych zostało ok. 100 paczek, które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym Mieszkańcom miasta i gminy Czarnków. Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć tę piękną inicjatywę, a w szczególności do: Klubu Seniora w Czarnkowie, 1 Drużyny Harcerskiej ,,Puszcza" w Czarnkowie, Sławomira Czarneckiego, Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie, Zespołu Szkół w Romanowie Dolnym, Szkoły Podstawowej w Hucie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gębicach, Spółdzielni Socjalnej w Gajewie, Kingi Jagiełka, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie, Nadleśnictwa Krucz. Kolejny wielki sukces i dowód na to, że wśród nas nie brakuje ludzi o wielkim i otwartym sercu. Z pewnością powiedzieć możemy: do zobaczenia za rok! A korzystając z okazji życzymy wszystkim wspaniałych Świąt i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.
 
Źródło: Stowarzyszenie CEL
Fot. S.Czarnecki

:: Komentarze

:: facebook