:: Prawo Zamówień Publicznych w praktyce

17.09.2015

Prawo Zamówień Publicznych w praktyce

Nowelizacja PZP i jej efekty w realizacji przetargów były tematem przewodnim konferencji, która 17 września odbyła się w Centrum Szkoleniowym w Smolarni.
 
W debacie udział wzięli: autorka zmian Pzp – posłanka Maria Małgorzata Janyska, Lech Pilawski – Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan oraz Grzegorz Lang - dyrektor Departamentu Regulacji Gospodarczych  Ministerstwa Gospodarki oraz zaproszeni goście – samorządowcy, przedsiębiorcy, praktycy zamówień publicznych.
 
Podczas rozmów przypomniano najważniejsze zapisy znowelizowanych przepisów, m.in. koniec dyktatu najniższej ceny (cena jako jedyne kryterium może być stosowana tylko wobec przedmiotów zamówienia powszechnie dostępnych na rynku i o ustalonych standardach, z zastrzeżeniem jednak wykazania przez jednostki sektora finansów publicznych, w załączniku do protokołu postępowania, w jaki sposób zostały uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia koszty ponoszone w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia).
 
Podkreślono także zasadę wymogu zatrudniania pracowników na umowy o pracę (jeżeli charakter zamówienia na to wskazuje), waloryzacji kontraktów oraz warunków prawnych skutkujących zmianą kosztów wykonania zamówienia (VAT, płaca minimalna, nowe opłaty i podatki).

:: Komentarze

:: facebook