:: Finał kampanii UZALEŻNIA MNIE TYLKO SPORT

29.06.2015

Finał kampanii UZALEŻNIA MNIE TYLKO SPORT

Przez kolejnych 6 weekendów maja i czerwca posłanka Maria Janyska była ambasadorką kampanii „Uzależnia mnie tylko sport”. Wraz z partnerami- dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami z 6 gmin północnej wielkopolski: Chodzieży, Krajenki, Obornik, Szamotuł, Wyrzyska i Wysokiej propagowała aktywność ruchową i wspólne spędzanie wolnego czasu w sposób zdrowy i aktywny.

 
Była to realizacja kampanii, „Uzależnia mnie tylko sport” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, która pokazywała jak można łączyć propagowanie aktywności ruchowej z profilaktyką uzależnień. Celem kampanii było zwiększenie świadomości uczestników na temat szkód wynikających z używania alkoholu, szczególnie piwa oraz innych środków psychoaktywnych.
 
Zaproponowano dzieciom i młodzieży, aby wspólnie z rodzicami, świadomie wybierali sportowe emocje i przebywanie razem. Apel spotkał się z dużym zainteresowaniem o czym świadczyła obecność wielu rodzin, których dwuosobowe drużyny brały udział  w rozgrywkach.
 
Jak wiemy zachowania prozdrowotne należy kształtować jak najwcześniej, dlatego w sportowej rywalizacji, w ramach drużyn składających się z dziecka i rodzica/opiekuna, brały udział nawet już przedszkolaki.
W północnej Wielkopolsce, jak okazało się po tych 6 tygodniach, bezkonkurencyjne były rodzinne drużyny z gminy Krajenka, ale także pozostali zawodnicy zasługują na ogromne brawa i uznanie przede wszystkim za to, że pokazali jak miło i zdrowo wspólnie można spędzić wolny czas.
 
W poniedziałek 22 czerwca w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim marszałek Leszek Wojtasiak podziękował Wszystkim uczestnikom a zwycięskim samorządom wręczył okolicznościowe statuetki. Odbyło się także krótkie podsumowanie całej akcji, która w sumie odbywała się w 30 gminach wielkopolski podzielonych na 5 subregionów, a udział w niej wzięłoo 18 tys. osób z wielkopolskich gmin i powiatów. 
 
Marszałek przekazał także podziękowania wszystkim ambasadorom za dobry przekaz i zrozumienie jak ważne jest inne spędzanie wolnego czasu, a także wszystkim uczestnikom, którzy pokazali, że o wiele ciekawsze jest aktywne spędzanie wolnego czasu w towarzystwie swoich najbliższych , sąsiadów i przyjaciół, którzy także preferują taki sposób odpoczynku.
 
Wszystko wskazuje, że nie była to jednorazowa akcja. Z wielu samorządów i od większości uczestników projektu organizatorzy usłyszeli, że chcą dalej kontynuować tę wspólną zabawę i rywalizację, gdyż ich zdaniem była to najlepiej przeprowadzona lekcja profilaktyki uzależnień.
 
Renata Wujec
Asystentka posłanki Marii Janyska
 

 

:: Komentarze

:: facebook