:: Charytatywna wyprawa parlamentarzystów na Kilimandżaro

20.01.2015

Charytatywna wyprawa parlamentarzystów na Kilimandżaro

 W dniach 22.01-03.02.0215 r. odbywać się będzie charytatywna wyprawa na Kilimandżaro „Parlament na szczyt dla dzieci”, objęta honorowym patronatem Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Jedną z uczestniczek wyprawy jest posłanka Maria Małgorzata Janyska. 

 

 
Parlamentarzyści zdobędą szczyt dla dzieci walczących z chorobą nowotworową – podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci w śpiączce będące pod opieką Kliniki „Budzik” stworzonej przez Fundację „Akogo?”, podopiecznych Fundacji Polsat, niepełnosprawne dzieci – podopiecznych Fundacji „Promyk Słońca”, a także dla dzieci na Ukrainie i w Tanzanii, które wspiera Fundacja Solidarności Międzynarodowej. 

Parlamentarzyści uczestniczą w wyprawie w ramach własnego urlopu, każdy z nich także sam płaci za swój udział. 

Wyprawę poprowadzi znany himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” – Tomasz Kobielski, który wraz ze swoim zespołem gwarantuje bezpieczeństwo wyprawy. 

W wyprawie uczestniczyć będzie 12 parlamentarzystów: 5 Posłów i 7 Senatorów. Ogólnie w wyprawie udział weźmie ponad 30 osób - wolontariuszy i przyjaciół związanych z beneficjentami wyprawy.

:: Komentarze

:: facebook