:: IV koncert Podziel się Wigilią

15.12.2014

IV koncert Podziel się Wigilią

Żyjemy już radosną, przedświąteczną atmosferą Bożego Narodzenia! Cieszymy się na myśl o rodzinnej Wigilii, wymarzonych prezentach. Są jednak wśród nas tacy, którym ciężka życiowa sytuacja nie pozwala poczuć tej ciepłej, świątecznej aury. Właśnie po to aby wspomóc takie rodziny  spotkaliśmy się już po raz czwarty,  w niedzielę 14 grudnia w Miejski Centrum Kultury na koncercie charytatywnym  „Podziel się Wigilią”,  zorganizowanym przez posłankę Marię Janyska, tradycyjnie biletem wstępu była świąteczna paczka.
 
 Przy odświętnie przystrojonych stołach, blasku świec, zasiedli ci, którzy chętnie angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka. W świąteczny nastrój wprowadziły nas kolędy, pastorałki i piosenki w wykonaniu: Agaty Wilant, dzieci i młodzieży z grupy muzycznej prowadzonej przez Panią Marie Gęsicką, siostry Marta i Agata Klimaszewskie. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie pod opieką pani Urszuli Rychlik przygotowała i przedstawiła tradycyjne  „Jasełka”. Zwieńczeniem koncertu był występ Chóru HARMONIA, który zachęcił także wszystkich uczestników do wspólnego zaśpiewania kilku  tradycyjnych kolęd polskich.
 
Wspaniale spisali się także harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1 W Czarnkowie, którzy pod opieka Pani Agnieszki Piaseckiej - Kłos na swoje barki przyjęli sprawy organizacyjno-porządkowe i szatnię , pomocą organizatorom służyli także maturzyści z LO w Czarnkowie.
 
W sumie z zebranych produktów, (a dotarły nie tylko od mieszkańców miasta i okolicznych gmin, także od przedsiębiorców lokalnych, a nawet z Bydgoszczy) żywnościowych, słodyczy, środków czystości, zabawek, odzieży przygotowano ponad 120 pokaźnych rozmiarów paczek, które przekazano rodzinom i ludziom samotnym, których  nazwiska zaproponowali sołtysi i okoliczne szkoły, paczki przekazano także do GOPS-u Czarnków i Caritasu.
 
Wszystkim, którzy włączyli się w te akcję i przekazali swoje serce w postaci darów należą się ogromne podziękowania ponieważ ilość zgromadzonych produktów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów,
Serdecznie wszystkim dziękujemy!
 
W trakcie koncert posłanka Maria Jnyska, wręczyła także  Odznaki "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu", które Pani Joannie Kuliberda i Panom Januszowi Jędraszczakowi i Janowi Majewskiemu w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa,  na  wniosek posłanki  przyznał Minister Zdrowia. 
 
Organizatorzy:
- Maria Janyska Posłanka na Sejm RP wraz z pracownikami Biura Poselskiego 
- Centrum Edukacji Zawodowej Czarnków
- Domena Kobiet
- Pracownia FloradecoLine
- PKPS - „Klub Seniora” Czarnków
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnkowie

:: Komentarze

:: facebook