:: 4 października rusza FORUM KOBIET PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI !

19.09.2014

4 października rusza FORUM KOBIET PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI !

Już 4 października w sali audytoryjnej PWSZ w Pile spotkają się aktywne kobiety naszego subregionu! 

Dlaczego Forum? To wynik zdobytego doświadczenia w organizacji, ale także oczekiwań i roli wydarzenia. Stąd formuła forum, czyli otwartej płaszczyzny, dającej miejsce dla szerokiego grona stowarzyszeń, fundacji, innych form obywatelskich, także osób indywidualnych.

Wciąż istnieje potrzeba aktywizowania kobiet i umożliwiania Im wejścia w przestrzeń społeczną, publiczną, zawodową oraz wspierania się w tym zakresie. Daje się to odczuć w bezpośrednich kontaktach, m.in. z paniami sołtys i szefowymi stowarzyszeń, które mówią o potrzebie i wartości spotkań oraz wspólnych działań.

Tym razem podczas Forum, oprócz aktywności kobiet w działalności gospodarczej, Uczestniczki poznają także działalność lokalnych liderek na terenach wiejskich, wyzwania i problemy stojące przed rodziną wielodzietną, włącznie z misją rodzicielstwa i partnerstwa matki i ojca w opiekowaniu się rodziną oraz inne ciekawe tematy. A wszystko będzie się działo w panelach tematycznych i warsztatach, m.in. pod hasłami: animatorki wiejskie, kobieta w samorządzie i polityce, rodziny wielodzietne jako wartość, tato partnerem w rodzinie (panel prowadzony przez ojca), kobieta aktywna mimo wszystko, spadki i darowizny - w formie fachowej informacji oraz atut młodości w pokonywaniu barier. Poza tym planujemy w kuluarach różne stoiska wystawowe, warsztaty umiejętności z zakresu wizażu, stylizacji, gimnastyki, tańca, promocji zdrowego stylu życia, badania medyczne.

Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, 4 października br. w Sali audytoryjnej PWSZ w Pile, także mężczyzn!

:: Komentarze

:: facebook