:: W Lubaszu, po raz kolejny na sportowo, uczczono Dzień Kobiet

11.03.2014

W Lubaszu, po raz kolejny na sportowo, uczczono Dzień Kobiet

7 marca w Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu, odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt  i kobiet pod hasłem: „Siatka na obcasach”, który po raz trzeci patronatem honorowy objęła posłanka na Sejm RP Maria Janyska.

Odbywające się od czterech lat rozgrywki popularyzują promocję zdrowego stylu życia,  upowszechniają zasady sportowej rywalizacji i postępowania fair play. Imprezę cechuje wyjątkowy klimat do dobrej sportowej zabawy.
Turniej został podzielony na dwie części – przed południem konkurowały drużyny z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, po południu natomiast drużyny kobiece.
 
Wśród drużyn młodzieżowych najlepszą okazała się drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Publicznego Gimnazjum  w Czarnkowie a trzecie z Edukacji Lubasz.
Gratulując sportowej rywalizacji i dobrej zabawy puchary, reprezentantkom drużyn, wręczyła fundatorka, posłanka na Sejm RP Maria Janyska.
 
W drugiej, popołudniowej części turnieju  zmierzyły się „amatorki”. Najlepsze były i na najbliższy rok stały się posiadaczkami, ufundowanego przez posłankę Marię Janyska Pucharu Przechodniego, zawodniczki Domeny Kobiet, drugie miejsce zajęły Atomówki, trzecie Szalone Czterdziestki, czwartą dobrze bawiącą się drużyną były Czarne Pantery, a piąte Mamuśki.
Świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja sprawiły, że czas spędzony na hali żadnej z kobiet nie wydawał się stracony. Wszystkie bawiły dobrze, a do walki zagrzewali i dopingowali zgromadzeni na trybunach mężowie, przyjaciele oraz dzieci.
Uczestniczki turnieju pokazały, że wolny czas spędzić można w sposób aktywny, nie zapominając o zdrowej rywalizacji i radosnej atmosferze.
Teraz pozostaje nam czekać na kolejne, już za rok, starcie Pań w ramach spotkań „Siatka na Obcasach” .
 
Renata Wujec
asystentka posłanki

 

:: Komentarze

:: facebook