:: I Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt pod patronatem Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska

27.02.2014

I Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt pod patronatem Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska

 

Coraz popularniejszą dyscypliną sportu wśród kobiet staje się , do niedawna zarezerwowana dla płci „brzydszej”, piłka nożna. Właśnie w tej dyscyplinie 26 lutego w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Lubaszu odbył się I Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt pod patronatem Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska .
W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Rywalizacja była ogromna, dziewczęta wspaniale radziły sobie nawet w najtrudniejszych akcjach, ale jak to zwykle w rozgrywka bywa wygrać może jeden. Puchary dla najlepszych drużyn i statuetki dla wyróżniających się zawodniczek ufundowała i wręczyła posłanka Maria Janyska.
Najlepszą okazała się drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego  im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie, a trzecie ze Szkół im. I.J. Paderewskiego "Edukacja Lubasz" w Lubaszu. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Patrycja Goll z LO Czarnków, a najlepszą bramkarką okazała się Marta Kępa z Gimnazjum w Lubaszu.
Po tej zaciętej rywalizacji nasuwa się pytanie: a może wśród grających w Lubaszu dziewcząt są potencjalne zawodniczki Reprezentacji Polski w  Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Kobiet? Odbywają się one co 4 lata już od 1991 r., kolejne będą w 2015, a dotychczas drużyna polska jeszcze w nich nie uczestniczyła.
A więc może....?
 
Renata Wujec
Asystentka Posłanki

 

:: Komentarze

:: facebook