:: Wojewoda Wielkopolski i Posłanka Janyska zadbali o państwowe uhonorowanie 20 letniej działalności Chóru „Harmonia”

08.12.2013

Wojewoda Wielkopolski i Posłanka Janyska zadbali o państwowe uhonorowanie 20 letniej działalności Chóru „Harmonia”

Rodziny i przyjaciele Chórzystów oraz inni zaproszeni Goście  spotkali się 7 grudnia w sali widowiskowo-kinowej w Czarnkowie, aby razem z Nimi świętować  20-lecie istnienia Chóru. Wspomnienia oraz barwna historia „Harmonii” stworzyły wspaniałą atmosferę  okolicznościowego koncertu, na którym chórzyści zaprezentowali najpiękniejsze pieśni z  ze swojego repertuaru.

Podczas tak zacnej rocznicy nie obyło się bez niespodzianek oraz wzruszeń – Dyrygent chóru, Pan Michał Górzny, został odznaczony drugim najważniejszym w kraju  państwowym odznaczeniem cywilnym -  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ceremonii wręczenia dokonał Wojewoda Wielkopolski – Piotr Florek.
 
Natomiast na wniosek Posłanki Marii Janyska, który został wsparty inicjatywą klubu radnych miejskich PO,  Chór „Harmonia” został uhonorowany odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  W swoim wystąpieniu Maria Janyska dziękowała Chórzystom za dotychczasową pracę i dokonania na rzecz kultury oraz dziedzictwa Ziemi Nadnoteckiej.  Życzyła również kolejnych dekad pięknej historii, wypełnionych umiłowaniem do muzyki, niesłabnących pasji, a także kolejnych sukcesów   w koncertowaniu na polskich i międzynarodowych scenach. 
 
W trakcie uroczystości wiele razy podkreślano role rodzin, a przede wszystkim żon członków chóru, bez których cierpliwości i zrozumienia panowie nie mogliby tak często poświęcać się zamiłowaniu do muzyki.
 
Czekamy na kolejne piękne koncerty, zacne Jubileusze Chóru „Harmonia” z Czarnkowa, który swoją działalnością i wielką pasją rozwija w nas pokłady wrażliwości na piękno i kulturę.
 
Cześć pieśni!
 
 
Martyna Chwarścianek
Asystentka Posłanki

:: Komentarze

:: facebook