:: Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Czarnkowie

02.10.2013

Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Czarnkowie

Jesień to szczególny czas dla wszystkich studentów w Polsce – rozpoczynają bowiem kolejny rok akademicki na swoich uczelniach. Nie inaczej nasi studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie, którzy drugi rok działalności zainaugurowali 30 września w Miejskim Centrum Kultury.

 
Wśród zaproszonych gości była również posłanka Maria Janyska – inicjatorka powstania czarnkowskiego UTW. W swoim wystąpieniu zaznaczyła, że w ubiegłym roku o tej porze przepełniała nas nadzieja, ale i obawa czy propozycja powstania stowarzyszenia odnajdzie potrzebę ze strony społeczeństwa. Okazało się, że tak i z tego miejsca gratuluję Zarządowi i wszystkim członkom UTW!
 
W trakcie uroczystości panowała podniosła i radosna atmosfera, tym bardziej, że stale rośnie zainteresowanie uniwersytetem ze strony mieszkańców – w tym roku przybyło bowiem wielu nowych słuchaczy i jest Ich na dziś 120! Natomiast sposób na to, jak aktywnie i z przebojem być seniorem we współczesnej rzeczywistości przedstawiła Prezes czarnkowskiego UTW – Pani Elwira Stańczak:
 
        Wrzuć do garnka 20 dkg wiedzy,
        3 słówka angielskie lub niemieckie (mogą być inne obco brzmiące),
        Dodaj do tego 1-2 e-maili,
        Dwie strony internetowe,
        Dorzuć koniecznie chociaż pół godziny spaceru, przejażdżkę rowerem lub Nordic Walking,
        Posłodź uśmiechem,
        Popieprz dowcipem,
        WYMIESZAJ I ŁYKAJ CODZIENNIE NA ZDROWIE!

 

Martyna Chwarścianek
Asystentka Posłanki
 
 

Fot. M. Ambicki

:: Komentarze

:: facebook