:: I Marsz Seniora w Czarnkowie

30.09.2013

I Marsz Seniora w Czarnkowie

 

W minioną sobotę, pod hasłem integracji międzypokoleniowej oraz aktywizacji osób starszych, odbył się II Ogólnopolski, a pierwszy w Czarnkowie Marsz Seniora. Inicjatorką tego wydarzenia w naszym regionie była posłanka Maria Janyska, która do współpracy zaprosiła parlamentarzystów Północnej Wielkopolski.
 
Jak podkreślała posłanka, ideami przyświecającymi organizacji Marszu są podkreślenie ważnej roli społecznej Seniorów - aktywnych, bogatych w wiedzę i doświadczenie, a także integracja w środowisku ludzi 50+ oraz przeciwdziałanie procesowi ich wykluczenia.  Swoim udziałem w Marszu chcemy zamanifestować, że najważniejsze bez względu na wiek, jest to, aby mieć w życiu pasje, ciekawe zajęcia, które dają radość i satysfakcję, a także pozwalają jak najdłużej zachować zdrowie, samodzielność i udział w życiu społecznym.
 
Na mecie marszu, która miała miejsce w Śmieszkowie na Sali wiejskiej, na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji – stół zdrowych i ekologicznych produktów, pokaz jogi, a także musztry i samoobrony w wykonaniu młodzieży ze szkół im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu. Na koniec najaktywniejszym seniorom zostały wręczone praktyczne upominki, a dla wszystkich Uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy.

 

:: Komentarze

:: facebook