:: Sportowe święto w Wieleniu pod patronatem Marii Janyska

06.08.2013

Sportowe święto w Wieleniu pod patronatem Marii Janyska

Już 34. raz biegacze, rolkarze oraz chodziarze spotkali się na Noteckim Półmaratonie, który odbył się w niedzielę 4 sierpnia br. Udział w nim wzięli nie tylko zawodnicy z całej Polski – dużą liczebnością pochwalić się bowiem mogła reprezentacja Ukrainy!

 
Masowy bieg ponownie swoim patronatem objęła Posłanka Maria Janyska, która też ufundowała nagrody rzeczowe dla Uczestników. W swoich słowach do zawodników niedzielnych zmagań Posłanka podkreśliła historię długoletniej tradycji Półmaratonu, którasprawia, że szerzenie kultury fizycznej i zdrowej rywalizacji coraz bardziej wpływa na nasze postawy oraz aktywność na co dzień. Ponadto jest to doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej , w tym także jak pokazuje historia w ramach wielu państw.
 
Start półmaratonu miał miejsce w Pęckowie, czyli miejscu narodzin patrona imprezy - Józefa Nojego. Około południa, na linii mety wieleńskiego stadionu, rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród, pucharów i medali dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
 
Historia Noteckiego Półmaratonu im. Józefa Nojego pokazuje, że sport skłania nie tylko do pokonywania własnych celów, barier, ale też kształtuje charaktery i łączy ludzi.
 
A w zdrowym ciele zdrowy duch !

 

:: Komentarze

:: facebook