:: Pierwszy rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie

15.07.2013

Pierwszy rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie

Czarnkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainicjowany przez posłankę Marię Janyska zakończył pierwszy rok działalności. O tym, jak owocny był to czas mówili sami studenci podczas wieńczącego rok akademicji 2012/2013 Rajdu Integracyjnego 26 czerwca 2013 r. Impreza „Pieszo, z kijkami i rowerem” promująca budowanie relacji międzypokoleniowych i aktywny styl życia odbyła się na przekór kapryśnej pogodzie -w strugach deszczu blisko 100 osób - seniorów, młodzieży oraz zaproszonych gości zebrało się w gospodarstwie agroturystycznym państwa Fąferków na Osuchu.

 
Spotkanie prócz integracyjnego charakteru miało na celu podsumowanie rocznej działalności Stowarzyszenia oraz wręczenie podziękowań członkom wspierającym. Właśnie w takim charakterze posłanka Janyska wzięła udział w Rajdzie: jako inicjatorka UTW Czarnków oraz jego Członek wspierający.
 
Miniony rok akademicki wypełniony był licznymi zajęciami, warsztatami i wykładami. Nie brakowało także spotkań integracyjnych, wycieczek i zajęć sportowych. Ponad 70 osób, członków Stowarzyszenia aktywnie korzystało z tej bogatej oferty, m.in.: poprawiali kondycję fizyczną, zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności komputerowe, rozwijali pasje malarskie oraz szlifowali języki obce. Z nadzieją na równie owocny nowy rok i nowe wyzwania, po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zasiedli do wspólnego biesiadowania: z grillowaniem, przyśpiewkami i zabawami. Forma i iście szampański nastrój nie opuszczały uczestników, a zdecydowanie wyróżniali się tu Seniorzy. Zadowoleni i rozbawieni uczestnicy byli chyba najlepszym świadectwem na to, że serca i umysły Seniorów są młode i chłonne wiedzy oraz nowych doświadczeń. To w końcu druga, pełniejsza młodość.
 
A na początku, przy przedstawieniu pomysłu było tak wielu sceptyków ( stojących z boku). Ale jak się okazuje konsekwencja, zapał i energiczni ludzie z pomysłami zawsze gwarantują powodzenie pomysłu! Trzeba wierzyć, że się uda!
 
Renata Wujec
Asystentka Posłanki Marii Janyska
 
 

 

:: Komentarze

:: facebook