:: I Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski

23.03.2013

I Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski

Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski jest społeczną inicjatywą, w której uczestniczą osoby indywidualne, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa oraz wiele innych, o różnych poglądach i z różnych środowisk. Z inicjatywy posłanki Marii Małgorzaty Janyska   23 lutego 2013 r. w Regionalnym Centrum Kultury Pile odbyła się pierwsza tego typu impreza w Północnej Wielkopolsce. I, jak się okazało, była oczekiwana. W centrum kultury spotkało się blisko 500 osób.

Kongres Honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP – Anna Komorowska, a gościem specjalnym była Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska- Rajewicz. Dopisali też parlamentarzyści, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski, Prezydent Piły, Starosta Pilski i wielu innych samorządowców. Dzięki temu, a także bogatemu programowi oraz aktywnym uczestniczkom i uczestnikom spotkanie w Pile zaowocowało wieloma postulatami i planami do realizacji, inicjatywami, które zmierzają do przeciwstawienia się stereotypizacji kobiet oraz poprawienia ich roli w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym.
 
Celem projektu była integracja różnych środowisk kobiecych z subregionu pilskiego wokół problemów dla danych środowisk najistotniejszych.  Cel został osiągnięty, o czym świadczą liczne słowa uznania – nie tylko ze strony żeńskiej. Po jednodniowym, intensywnym Kongresie pozostał jednak niedosyt. Stąd plany kolejnego, II Kongresu Kobiet z podsumowaniami i kontynuacją rozpoczętych już działań.

 

 

Szczegóły oraz galerię imprezy znajdziecie państwo klikając TUTAJ

Reportaż z I Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski - ZOBACZ

 

 

:: Komentarze

:: facebook