:: Majowe spotkanie z muzyką myśliwską

23.05.2012

„I zagrał: róg jak wicher niewstrzymanym dechem Niesie w puszczę muzykę i podwaja echem.” Adam Mickiewicz, „Pan Tadeusz” Słoneczna pogoda sprzyjała w tym roku organizatorom XVIII edycji Konkursu Sygnalistów Myśliwskich i była dodatkowym atutem imprezy majowej w Goraju. Po raz kolejny 19.05.br. w otoczeniu neorenesansowego zamku i starego, bukowego parku rywalizowali ze sobą pasjonaci lasu i wszystkiego co jest z nim związane.

Posłanka Maria Małgorzata Janyska była członkiem Komitetu Honorowego. Podczas otwarcia uroczystości, parlamentarzystka życzyła wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników w konkursach oraz satysfakcji z udziału w imprezach, a licznie odwiedzającym w tym dniu mieszkańcom okolic, dużo wrażeń i udanego dnia.

Wiodącą imprezą był XVIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, któremu towarzyszyły: X Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, II Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni, X Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich. Doskonała akustyka pozwoliła, że utwory wykonywane przez solistów i zespoły na rogach myśliwskich przeniknęły mury masztalarni i niosły się daleko po wzgórzach Goraju. Piękna pogoda, muzyka, konkursy skierowane do dorosłych i dzieci oraz dodatkowe atrakcje gastronomiczne, przyciągnęły do Goraju w tym dniu wielu mieszkańców Czarnkowa i okolic z rodzinami. Rywalizacje konkursowe, we wszystkich kategoriach cieszyły się dużym zainteresowaniem i odbywały się w przyjaznej atmosferze, co sprawiło że, impreza leśników przerodziła się: „w całodzienny rodzinny przyjazny piknik majowy”, jak powiedział z zadowoleniem dyrektor Technikum Leśnego w Goraju Albert Tabaka. Zaciekawieniem cieszyła się także VII Edycja Konkursu Plastycznego „Łowiectwo w oczach dziecka”, skierowana do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. W każdym momencie soboty na terenie i wokół Technikum Leśnego przebywało około 1500 osób. Posłanka Maria Janyska wręczając nagrody gratulowała laureatom uzyskanych wyników i życzyła dalszych sukcesów. Podkreśliła również, że duży aplauz należy się uczestnikom, którzy mają swoje pasje, pielęgnują je i zarażają nimi innych. Słowa uznania posłanka skierowała do organizatorów za, solidarność międzypokoleniową, która jest jednym z efektów tych corocznych konkursów i spotkań – od najmłodszych uczestników (9 lat), do najstarszych (67 lat). Rok 2012 jest w tym znaczeniu szczególny, bo jest Europejskim Rokiem Solidarności Międzypokoleniowej. Sobotnia impreza w Goraju to udane propagowanie pięknych tradycji leśnych i myśliwskich, promocja Ziemi Czarnkowskiej, to powrót do tradycji rodzinnych majówek i doskonała wizytówka Technikum Leśnego w Goraju i jej kadry.

:: Komentarze

:: facebook