:: 100 lat Niepodległej Polski

09.11.2018

100 lat Niepodległej Polski

Sto lat od odzyskania niepodległości to wyjątkowy moment w historii Polski, w historii każdego miejsca na mapie naszego kraju.  To czas skłaniający do refleksji, zarówno nad dokonaniami naszych przodków, ale także nad tym w jakim stopniu wykorzystaliśmy ich doświadczenia i naukę płynącą z  trudnych kart naszej historii. To czas, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na wywalczoną przez wiele pokoleń wolność, prawa obywatelskie i szanse rozwoju kraju, które są od lat  widoczne wszędzie.

Wszyscy mamy na to wpływ – wszyscy obywatele, bez wyjątku: dzieci od przedszkola uczące się szacunku i otwartości, dzieci w szkołach poznające historię i znaczenie symboli narodowych, młodzież ucząca się samorządności i demokracji, a przede wszystkim my - dorośli, którzy szczególnie powinniśmy cenić i przekazywać te wartości w pracy i w swoich rodzinach, uczyć tolerancji  i tego, że najwyższą wartością są prawa i wolności obywatelskie.

 

Bez nich się nic dobrego nie zbuduje, a tylko zniewolenie. Nie raz jako naród tego doświadczyliśmy.  Pamiętajmy o tym na co dzień, przy każdej decyzji osobistej i publicznej.

Z wyrazami szacunku,

  /-/ Maria Małgorzata Janyska 

    Posłanka na Sejm RP

:: Komentarze

:: facebook