:: 73.rocznica powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy

01.02.2018

73.rocznica powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy

31 stycznia, na Cmentarzu Wojennym w Złotowie posłanka Maria Janyska wraz z licznie zgromadzonymi przedstawicielami środowisk kombatanckich, samorządów lokalnych, harcerzy, organizacji, stowarzyszeń i mieszkańców uczestniczyła w uroczystych obchodach 73. rocznicy powrotu Ziemi Złotowskiej do Macierzy. Tradycyjnie wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, krótką modlitwą i złożeniem kwiatów oddano hołd bohaterom. 

Posłanka brała także udział w uroczystym podpisaniu aktów nominacyjnych do Honorowego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Złotowie, w skład którego wchodzą: młodzież i nauczyciele z lokalnych szkół, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń, instytucji i firm działających na terenie Powiatu Złotowskiego.

Dla upamiętnienia i uczczenia wydarzeń sprzed 100 lat oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości na Ziemi Złotowskiej przewodnicząca Komitetu zaproponowała bardzo szeroki program, który przez cały 2018 rok realizowany będzie przez różne podmioty i w różnej formie, a który adresowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu złotowskiego.

Posłanka Janyska gratulując wyboru w skład Komitetu życzyła udanej realizacji ambitnych wydarzeń, zachęcała też, by nie zapomnieć o jeszcze jednej rocznicy, też setnej - stuleciu praw wyborczych Polek.

 

 

 

:: Komentarze

:: facebook